Automaty na kontrolu cirkulácie odevov

Helga 7Automaty na kontrolu cirkulácie odevov

Helga 7Automaty na kontrolu cirkulácie odevov

Automatický výdajno-odberný systém Helga 7

 

Integrovaný systém na príjem použitej a výdaj čistej bielizne. Zostava sa predáva so softvérom, ktorý riadi cyklus obehu prania, kontroluje celý proces od príjmu, prania, cez odber, prípadnú opravu, prevoz, až po vloženie čistej bielizne do automatu. Zariadenia prideľujú oblečeniu pomocou KV, UKV technológie alebo čiarových kódov„tagy“.

technické parametre

Rozmery 200x100x110cm
Hmotnosť 415kg
možnosť I možnosťII
Skriniek 126 252
Skriniek s veľkosťou 16x17,5cm 8x17,5cm

zákazníci area

Prístup k technickej špecifikácie a ďalšie materiály iba pre registrovaných zákazníkov.

Login process

Opis produktu

Predstavujeme Vám pokrokový prací systém „Helga 7”. Systém je zložený zo softvéru, výdajného zariadenia a samostatného zariadenia, tzv. kontajnera, na zber použitej bielizne. Helga má 126 výdajných skriniek, každú s rozmermi 16 cm x 17,5 cm, na odber čistej bielizne. Je možné si objednať verziu s 252 výdajnými skrinkami s rozmermi 8 cm x 17,5 cm. Každé zberné zariadenie je vybavené kamerou, ktorá zaznamenáva príjem používaného oblečenia a umožňuje tak maximálnu efektivitu celého procesu. V prípade potreby je do zberného kontajnera možné nainštalovať germicídnu lampu. Zberný kontajner je plne automatické zariadenie s vlastným počítačom a displejom, ktoré je možné umiestniť na ľubovoľnom mieste.

  

Profesionálny prací manažment

 

Systém Helga 5 zabezpečuje distribúciu čistej a zber špinavej bielizne a kontroluje prací proces v každej jeho fáze. Vďaka použitiu nášho softvéru, máme nepretržitý dohľad nad každým kusom odevu, vieme, kto a kedy si prevzal danú vec alebo či a kedy ju odovzdal, poznáme počet kusov čistej bielizne, počet kusov oblečenia čakajúceho na odber a pranie a vieme, kedy naplánovať prevoz. Vďaka tomuto systému dokážeme optimálne využívať naše kapacity. Používateľ má pri odovzdávaní odevu možnosť oznámiť nevyhnutné opravy, práčovňa je v takom prípade automaticky informovaná o konkrétnom kuse odevu a požadovanom type opravy. Tento systém podstatným spôsobom zjednodušuje tok informácií, šetrí čas potrebný na prehliadku odevu, umožňuje prípravu servisného personálu a zvyšuje spokojnosť konečného spotrebiteľa. Vzdialený prístup vám umožňuje úplnú kontrolu a optimalizáciu pracieho procesu.

 

  • Dohľad nad každým kusom odevu v ktorejkoľvek fáze
  • Dostupnosť služby 24 hodín denne, 7 dní v týždni
  • Služby prístupné na optimálnom mieste
  • Odber bielizne na ľubovoľnom mieste
  • Výdaj po kusoch alebo v baleniach
  • Zníženie opotrebovania
  • Analýza a kontrola celej prevádzky (príjem, odber, prevoz)
  • Vzdialený prístup
  • Automatický manažment prevozu
  • Automatický dohľad nad stavom skladov

 

PRINCÍP FUNGOVANIA

   

 

Identifikácia používateľa

 

Používateľ sa prihlási priložením svojej pracovnej karty alebo zadaním kódu na dotykovej obrazovke. Získava prístup k funkciám a produktom, ktoré boli preňho definované. Osoby, ktoré nie sú oprávnené, nemajú prístup k možnostiam systému.

Výber služby

 

Používateľ vyberie požadovanú službu: Odber, Vrátenie, Doplnenie ... podľa svojich možností. Potom vyberie požadovaný produkt a veľkosť, ak je produkt v niekoľkých variantách a pracovník nepozná jeho veľkosť. Systém odomkne príslušné výdajné miesto a umožní prístup k produktom, prípadne k uvedenému množstvu. Systém umožňuje, okrem iného, zobrazenie fotografií produktov, ich opisu, dostupného množstva a veľkostí. Odovzdanie odevu je tiež veľmi jednoduché. K čítačke tagov je potrebné priložiť odev, ktorý chceme odovzdať. Tá zoskenuje informácie obsiahnuté v tagu, na obrazovke sa objaví informácia o danom kuse odevu, otvorí sa úložný priestor a zamestnanec môže odev vložiť. Zároveň sa aktivuje nahrávanie videa, ktoré je tiež viditeľné na hlavnej obrazovke. Po vložení odevu prechádzajú tieto informácie do centrálneho systému a parameter: „počet kusov odevu v kontajneri” viditeľný na obrazovke sa zvýši o 1.

 

Informačný manažment

 

Systém Helga 5 – tak výdajný automat, ako aj zberný kontajner – je vybavený počítačmi, ku ktorým má prístup len administrátor. Vďaka tomuto riešeniu sa môže každé zariadenie nachádzať na úplne inom mieste a zároveň spolupracovať. Helga sa pripája k internetu prostredníctvom pevného pripojenia, WIFI routra , alebo ak nie je taká možnosť, môže využívať dokonca GSM sieť. Vďaka tomuto riešeniu, máme prístup k presným informáciám v reálnom čase z ľubovoľného miesta na svete. Okrem softvéru na kontrolu pracieho manažmentu má Helga nainštalovaný vlastný softvér zložený z troch modulov.

 

Používateľské rozhranie

 

Používateľské rozhranie je prispôsobené na ľahkú manipuláciu. Jednoduchá obsluha umožňuje maximálne zjednodušiť a skrátiť proces odberu. Intuitívne rozhranie čitateľne zobrazuje fotografie produktov, a tak uľahčuje ich vyhľadávanie. Používatelia využívajú dotykovú obrazovku, ktorá je určená na prácu v nepriaznivých podmienkach.

 

Správcovské rozhranie

 

Najkomplikovanejší modul predstavuje správcovské rozhranie. Toto rozhranie umožňuje nastavenie prístupu podľa používateľa alebo skupiny používateľov. Správcovské rozhranie umožňuje modifikáciu údajov o produktoch, zamestnancoch, rozmeroch atď. Pomocou neho môžete tiež nastaviť obmedzenia a zobrazovanie produktov pre skupiny alebo používateľov.

 

Štatistiky a reporty

 

Reportovací modul umožňuje prístup k všetkým informáciám v systéme ako sú: história odberov, história príjmov, história porúch, zoznam produktov pod minimom, zoznam objednaných, prijatých atď. produktov. Modul tiež umožňuje vytvárať vlastné reporty.

Go to top